کمبود ویتامین D در زنان خطرناک است

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، بزرگ ترین چالش تغذیه زنان را اضافه وزن، چاقی و مشکل کمبود ویتامین D دانست .

به گزارش نبض ما به نقل از سلامت آنلاین، مطالعات نشان می دهد که در همه مناطق کشور حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد زنان دچار کمبود ویتامین D هستند.

وی با اشاره به اینکه اگر با این دو دیدگاه به وضعیت تغذیه ای زنان نگاه کنیم زنان ایرانی از نظر وضعیت ریز مغذی ها دچار کمبود هستند اظهار داشت: آخرین مطالعه ای کشوری که انجام شده است نشان می دهد که کمبود ویتامین D به عنوان یکی از مشکلات تغذیه ای شایع در همه گروه های سنی و به خصوص در زنان مشاهده می شود و در همه مناطق کشور چیزی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد زنان دچار کمبود ویتامین D هستند.

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت با اشاره به اینکه این دفتر برای کاهش کمبود ویتامینD  در زنان از طریق شبکه های بهداشت کشور اقدام به مکمل دهی کرده است، تصریح کرد : این امر به این معناست که  زنان، ماهانه یک مکمل ۵۰ هزار واحدی ویتامین D را با مراجعه به خانه های بهداشت و مراکز سلامت دریافت می کنند و در این زمینه آموزش های لازم را نیز می بینند .

کمبود سایر ویتامین ها و مواد مغذی

یکی دیگر از مشکلاتی که در زنان شایع تر است، موضوع کمبود آهن است که فرد را دچار کم خونی و فقر آهن می کند.

وی با اشاره به اینکه زنان در دوره بارداری نیازشان به آهن بیشتر است، زیرا از دست دهی آهن را در سنین باروری و هنگام قاعدگی ماهانه دارند، تاکید کرد: بنابراین لازم است که زنان مصرف آهن خود را از طریق تغذیه تامین کنند. یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در کشور وجود دارد کمبود آهن و کم خونی ناشی از فقر آهن است که در زنان وجود دارد .

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت با یادآوری اینکه طی ۱۰ سال اخیر شاهد بهبود اوضاع در حوزه کمبود آهن و روی بوده ایم، افزود: با این حال هنوز هم در دختران جوان در ظرف ۱۰ سال ارتقای خیلی قابل ملاحظه ای داشتیم و کمبود آهن ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده و ۱۴ درصد  دختران  در سن بلوغ، کم خونی دارند.

وی با بیان اینکه این رقم به میزان قابل توجهی در زنان باردار نیز کاهش پیدا کرده است، یادآور شد: اگر ۱۰ سال پیش ۲۱ درصد زنان کم خون بودند در حال حاضر این رقم به ۱۴ درصد کاهش یافته است.

این کارشناس تغذیه، کمبود روی در زنان را یکی از مشکلات دیگر تغذیه ای زنان دانست و عنوان کرد: باوجود این که ظرف ۱۰ سال گذشته ارتقای قابل ملاحظه ای در این زمینه اتفاق افتاده است، اما آخرین آمارها می گوید که ۲۵ درصد زنان باردار کشور دچار کمبود روی هستند.

عبداللهی همچنین در مورد کمبود کلسیم در زنان هشدار دارد و افزود : کلسیم در رژیم غذایی زنان اهمیت بسیاری دارد ، زنان باید در روز، دو تا سه واحد شیر و لبنیات مصرف کنند، برای اینکه آنها در روز به ۱۰۰۰ میلی گرم آهن و کلسیم احتیاج دارند، اما چون شیر و لبنیات به اندازه کافی در کشورمان مصرف نمی شود، مشکل کمبود کلسیم نیز در زنان شایع است که می تواند به نرمی، پوکی و شکستگی های خود به خودی استخوان مبدل شود.

اضافه وزن و چاقی در زنان

این مقام مسئول، اضافه وزن و چاقی را یکی دیگر از مشکلات عمده زنان ایرانی دانست و اظهار داشت: تحرک کم و اضافه دریافت انرژی، عامل افزایش چاقی در زنان است که شیوع آن در خانم های ایرانی زیاد است، طوری که حدود ۵۰ درصد خانم ها در ایران دچار اضافه وزن و چاقی هستند.

وی علت دیگر چاقی در زنان  ایرانی را تغییرات الگوی غذایی آنها خواند و اظهار داشت: مصرف غذاهای چرب و سرخ شده ، مصرف بی رویه فست فود ها، مصرف مواد قندی، شیرینی و شکلات ها و همچنین مصرف نوشابه های گازدار از جمله دلایل این مشکل است.

عبداللهی یادآور شد: در کنار مصرف بی رویه و زیاد مواد قندی، چربی و نمک که دو برابر میزان توصیه شده است، مصرف کم سبزی و میوه هم مشهود است. مصرف کم لبنیات نیز در الگوی  تغذیه ای خانم های ایرانی رایج است، در حالی که خانم ها باید هر روز پنج واحد سبزی و میوه مصرف کنند. مطالعات انجام شده نشان می دهد که مصرف سبزی و میوه در خانم ها خیلی کمتر از میزان توصیه شده است.

این کارشناس تغذیه درباره چرایی اهمیت مصرف سبزی و میوه اظهار داشت: سبزی ها و میوه ها ضمن اینکه ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن را تهیه می کنند حاوی ترکیبات آنتی اکسیدان و فیبر هستند. این مواد برای جلوگیری از اضافه وزن، دیابت ، بیماری های قلبی عروقی و انواع سرطان ها اهمیت دارد .

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت به زنان باردار نیز در باره مراقبت های تغذیه ای توصیه کرد: لازم است که خانم ها با اصلاح الگوی تغذیه ای قبل از بارداری، وزن خود را اصلاح کنند، طوری که اگر چاق هستند خود را لاغر کنند و اگر کمبود وزن دارند وزن خود را به محدوده مطلوب برسانند. همچنین زنان باید در طول دوره بارداری مطابق با دستور العمل های وزارت بهداشت از ماه چهارم بارداری مکمل آهن و مکمل مولتی ویتامین مینرال که حاوی ید است را مصرف کنند تا در طول بارداری دچار کمبود ید نشوند.

http://nabzema .ir/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *