کلسترول بالا دارید؟ این نوشیدنی معجزه میکند

 کلسترول بالا یکی از مهمترین تهدیدات سلامتی افراد در جوامع صنعتی امروز است . تغذیه و نامناسب و استفاده از انواع مواد غذایی نظیر روغن های نباتی ، فست فود و… فرد را در معرض خطر قرار می دهد . بیشترمردم برای مبارزه با افزایش کلسترول خون، از داروهای رقیق کننده خون یا دیگر داروها استفاده می کنند.

کلسترول بالا چه خطری برای سلامتی دارد ؟

افزایش میزان کلسترول ممکن است به تجمع پلاکها در دیواره رگهای خونی، تنگی عروق و تصلب شرایین منجر شود، که مانع از جریان یافتن خون در همه اعضای بدن شده و خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد.

انواع کلسترول :

. لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) بدترین نوع کلسترول است زیرا در دیواره رگها جمع شده ومانع از جریان یافتن خون در بدن می شود.
. لیپوپروتئین با غلظت بالا (HDL)، که موجب از بین رفتن کلسترول زاید شده، و فوایدی نیز دارد.
گفتنی است سیگار کشیدن، رژیم غذایی نامناسب، کم تحرکی و بیماری دیابت و چاقی؛ معمولا افزایش میزان کلسترول بد را به دنبال دارد.
به سادگی می توان گفت افزایش کلسترول در بیشتر موارد ناشی از عادت های نامناسب در زندگی است.

کلسترول,افزایش کلسترول,کلسترول بالا
روش طبیعی از بین بردن کلسترول زاید:

این روش می تواند به از بین بردن کلسترول بد و تمیز کردن رگها و انتخاب روش زندگی سالمتری منجر شود.
مواد لازم:
۴ لیترآب، ۸ عدد لیمو، ۸ حبه سیر، ۴-۵ برش زنجبیل
روش تهیه:
لیمو را به خوبی شسته و آن را تکه تکه کنید، زنجبیل و سیر را پوست کنده وبه خوبی چرخ کنید،همه این مواد را بدون آب در مخلوط کن ریخته و به هم بزنید تا کاملا نرم شود سپس در ظرف متوسطی قرار داده و آب را بدان اضافه کنید و در حرارت ملایم بجوشانید، به خوبی آن را صاف کرده و درظرف دربسته محکمی در یخچال قرار دهید.

روش استفاده
این معجون را روزانه و دو ساعت پیش از غذا ، با معده خالی بنوشید. جهت تسریع در روند بهبود، برخی تمرینهای ورزشی توصیه می شود.
البته محققان توصیه کرده اند که پیش از هرنوع درمان گیاهی و یا دارویی، با پزشک خود مشورت کنید.
منبع:العالم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *