سالتزبورگ و قصر هلبرون

دوستان امروز میخوام شما رو با قصر Hellbrunn بطور کامل آشنا کنم, امیدوارم که بعد از خوندن این نوشته و دیدن عکس ها و فیلم هایی که براتون تهیه کردم, دیگه هیچ نکته ابهامی در باره دانستنی های این قصر محبوب که در شهر سالتزبورگ اتریش واقع شده, براتون باقی نمونه!
اول با اطلاعات تاریخی این محل شروع میکنیم:
این قصر بدستور فلان کسک, توسط فلان آرشیتکت, در فلان تاریخ ساخته شد! تا اینجاش که فکر نکنم سوالی باشه!
همون کسک, که قصرو براش ساختن, شاید تابستونا بعضی وقتا میومد اینجا, شایدم نمیومد , اینم که از این.
مساحت این قصر با باغ اطرافش زیاده, کم نیست و هر سال چندین و چند گردشگر از این محل دیدن میکنن, خوب, اینم که روشن شد خدا رو شکر.
در باغ این کاخ, جایی هست که بهش میگن Hellbrunner Wasserspiele , یعنی در اصل جا نیست, چیزای عجیب غریبی ساختن که همه اونها بوسیله نیروی آب کار میکنه, به انگلیسی بهش میگن, Trick Fountains که اینم دیگه میدونین یعنی چی.
به هر حال دوستان ما ٢-٣ هفته پیش , جاتون خالی سالتزبورگ بودیم و اینجام رفتیم, جالب بود, باید همش مواظب باشین که خیس نشین , نفری ١٠ یورو و پنجاه باید بدین تشریف ببرین تو, گروهی برین و بیشتر از ٢٠ تا باشین, نفری ٨ و پنجاه میدین, بچه ها, اینقدر میدن, دانشجو ها اونقدر, سال خوردگان هم فلام قدر, از ما رفتگان, مجانی میرن تو… خوشگلام که باید برقصن!
از فلان ساعت تا فلان ساعت بازه.
خسته شدم بسکه اطلاعات تقدیم شما بزرگواران کردم و هیچ کس هم نخوند! خلاصه دوستان, اولش چند تا عکس هستن از این محل دیدنی بعد هم ٢-٣ تا فیلم کوتاه که امیدوارم مورد پسندتون قرار بگیره

 

 

خانه محل تولد ولفگانگ آمادئوس موتزارت, آهنگساز معروف اتریشی, در خیابان Getreidegasse شماره ٩, در شهر سالتزبورگ:

 

[nggallery id=16]

 

این هم چند تا عکس از شهر سالتزبورگ و ساختموناش :

 

[nggallery id=17]

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *